Jak se testerkám líbila kniha Šance pro ženu 40+? Dozvíte se v recenzích

image
otestováno
Počet recenzí
9
jak jste hodnotili
5
8x
4
3
2
1
1x
doporučuje
89 %
Testováno v období
od 31. 12. 2019
do 29. 2. 2020


Tato kniha objasňuje obtíže spojené s hormonálními změnami během klimakteria a nabízí jejich dostupná a přirozená řešení. Je určena jak pro ženy „po čtyřicítce”, tak pro ty mladší (které mohou pozitivně ovlivnit průběh budoucí premenopauzy a dalších etap) i o generaci starší (jim pomůže zmírnit nepříjemné projevy a riziko nemocí spojených s úbytkem ženských hormonů).


Autorka ukazuje, jak i s postupujícím věkem a hormonálními změnami zvládat svou váhu a kondici, jak minimalizovat únavu, výkyvy nálad, stres, návaly i možné zdravotní komplikace, a to pomocí správné výživy a bylinek, pohybu,relaxace a vhodných technik inspirovaných Tradiční čínskou medicínou.

Více informací o knize najdete TADY.


Šance pro ženu 40+

Hodnocení
9
avatar
Mgr. Marie
Kniha Šance pro ženu 40 + mne nesmírně oslovila, a to nejen příjemným designem a formátem ale především obsahem.Obsahuje množství zajímavých rad a také výborné recepty. Kniha oslavila i moji maminku a kamarádky a mohu ji všem jen doporučit. Čte se jedním dechem.
klad celá kniha
klad nemám výhrady
příloha
avatar
Radka
Kniha shrnuje absolutně komplexně zásady o fungování těla, o stravě, o poravinách v souladu s TČM. Děkuji - vše podstatné v jedné knize. Pětielementová kuchyně mě hodně zaujala, nikde jsem zatím neviděla takto jednoduše a přitom přehledně zpracované téma.
klad vše jako celek
klad pohled TČM
klad vysvětlení elementů stravy
klad nenašla jsem
avatar
Pavla
Perfektní kniha, která mi pomohla uspořádat myšlenky v hlavě a pochopit mé hormonální změny a návaly. Oceňuji část o zdravém životním stylu a sekci recepty. Začala jsem se podle vašich receptů stravovat, cítím se lépe a mám dvě kila dole. To je v mých 57 letech skvělý výsledek.
klad perfektní rady
klad příjemné čtení
klad nic jsem nenašla
avatar
Kamila
Byla jsem překvapená, že jsem byla vybrána k otestování této velmi zajímavé knihy. Která je rozdělena do tří částí : teoretická část - jak náš život ovlivňují hormony . Dále praktická část popisuje detailně léčivé potraviny v naší kuchyni. A na závěr receptová část: kde je možnost k vyzkoušení téměř 50 originálních receptů od snídaně až po dezert. S některými z nich jsem se přiznám, setkala zde poprvé. Celá kniha je doplněna kvalitními fotografiemi, které mě také zaujali. Určitě bych tuto knihu chtěla doporučit nejen ženám kolem 40 let věku, ale i starším , které se zajímavý o své zdraví. A není jim lhostejné jak se stravují a také zda tato strava je opravdu kvalitní a má harmonizující a ozdravný účinek. Celá kniha je sestavená fundovaný odborníky na zdravý životní styl.
klad Zajímavý obsah
klad Skvělé recepty
klad Mnoho praktických rad
klad nic
příloha
avatar
Jaroslava
Krásně zpracovaná kniha, která šetrně a s citem vysvětluje nevyhnutelné nastávající procesy v pozdějším věku každé z nás. Má svou teoretickou část, která však není nudná a nezáživná, jak se může na první pohled zdát. Autorka vysvětluje v základu vše, co je nutné k pochopení procesů, které se v těle odehrávají. Krátké závěrečné shrnutí každé kapitoly je velice užitečné. Jako příznivec TCM jsem byla zvědavá na informace, které se zde dočtu. Rozdělení jídel dle elementů je přehledné (zde bych uvítala nějakou kartičku ála záložku, která by se později dala použít jako "tahák"). Já si takovou kartičku určitě vyrobím, koneckonců, alespoň si to lépe osvojím. Na recepty se velmi těším, chuť a odhodlání k doporučenému detoxu a změně stravovacích návyků mám, jarem se do toho pustím! Kniha je graficky moc pěkná, zaujme každou kolegyni, která projde kolem mého stolu, ať je jí 20, nebo 50 let. Rozhodně informace, které se dočtete, máte pak tendence šířit po okolí a okolí je se zájmem vítá.
klad Přehledné zpracování
klad Vysvětlení procesů
klad Grafické zpracování
klad Výběr jídel
klad Nic jsem nenašla
příloha příloha příloha
avatar
Michaela
Nevím jak mám udělat recenzi na něco do čeho jsem se zamilovala.. Knížka mne zaujala hned od začátku tím jak je napsaná. Nepoučuje je tam rozepsáno plno zajímavých věcí do detailu formou že to hltá a nemá pocit že jsou mu člověksilou cpány do hlavy. A pak ty recepty. Jsou jednoduché a hlavně moc dobré. Už jen při pohledu na fotky v knize dostanete chuť zkusit hned každý recept. Knížka je super mohu jen doporučit
klad Vše super
klad Žádné nejsou
avatar
Lenka
Skvělá kniha která obsahuje i teoretickou část velmi kvalitně poutavé vysvětluje období klimakteria. Bonusem jsou pak chutné recepty, pár jsem jich vyzkoušela a na další se chystám, doplněné o krásné fotografie. Po přečtení celé knihy porozumite mnohem více vašemu tělu a dáte mu to co potřebuje, abyste se cítila lépe.
klad Obsah
klad Čtivé
klad Obrazky
klad Recepty
klad Nic
příloha příloha příloha příloha příloha
avatar
Eva
Nejprve moc děkuji,že jsem na testování této knihy byla vybrána a měla tak možnost získat spoustu nových důležitých informací o tom, co mě v budoucnu, v době + - menopauzy, čeká a zároveň, co bych měla ve svém věku jíst, pít, jak a kdy cvičit,spát, apod. Konečně jsem se z knihy dozvěděla, proč mám v těle zvýšenou hladinu triacylglycerolů a zvýšené zánětlivé parametry. Pořád jsem si myslela,že když mám cholesterol a cukr při odběrech nízký, že jsem v pohodě. Není tomu tak. Pravdou je, že mi byla před sedmi lety zjištěna inzulínová rezistence. Od doktora jsem dostala prášky, které jsem pak v těhotenství musela vysadit. Od té doby jsem na testu inzulínové rezistence nebyla a žádný doktor to neřešil. Jen se každý podivuje nad zvýšenou hladinou leukocytů a crp. Teď znám díky knize důvod, proč mám tyto hodnoty zvýšené. V knize je i pár ukázkových receptů a moc pěkné fotky a ilustrace. Užitečná a zajímavá kniha.
klad vzhled knihy, fotografie
klad rozsah a užitečnost informací
klad důležité rady
klad nic
avatar
Hana
U teoretické části knihy stačí přečíst jen závěrečná shrnutí, abyste se dozvěděli to zajímavé a podstatné. V praktické části jsou recepty - aspoň pro mě - na dlouhé lokte. Předpokládala jsem, že budou více "lidové" i co se surovin týká. Nic nového mi kniha nepřinesla.
klad pěkné fotky
klad zdloihavé recepty
klad k tématice - nic nového, co bych neznala z jiných zdrojů